20 maja – 27 maja 2018

‣ Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego; kolekta specjalna przeznaczona jest na zapłacenie rachunku za energię elektryczną wysokości 9.800 zł. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. O g. 16.30 zapraszamy na Nabożeństwo majowe.

‣ W tygodniu zapraszamy na Nabożeństwo majowe o g. 17.30. Przypominamy, że w czasie nabożeństwa nie spowiadamy. Okazja do spowiedzi będzie pół godziny przed majowym.

‣ W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych.

‣ W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

‣ W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych parafian. Zapisy przyjmowane są do czwartku w Kancelarii.

‣ W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Tego dnia mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej. Z naszej parafii pielgrzymka wyruszy o g. 5.30. Okazja do spowiedzi w sobotę od g. 17.00.

‣ Dziś u ministrantów można nabyć kremówki; dochód zostanie przeznaczony na cele ministranckie. Dziś też Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi przeprowadza w salkach katechetycznych akcję krwiodawstwa w godz. 9.00 – 13.00.

‣ Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku przypada 31 maja. Procesja rozpocznie się Mszą Św. o g. 9.00 w kościele i przejdzie ulicami: Zgrzebnioka do Szkoły Podstawowej nr 2, Korfantego, Szramka, Pośpiecha (wzdłuż bloku) i Górnośląską do kościoła. Ołtarze usytuowane będą: I Ołtarz – przy słupie elektrycznym na ul. Zgrzebnioka (przygotowuje Domowy Kościół i Oaza), II Ołtarz – przy SP 2 (przygotowuje Związek Górnośląski), III Ołtarz – ul. Korfantego 19 ( przygotowuje Wspólnota Krwi Chrystusa i mieszkańcy), IV Ołtarz – przy kościele (przygotowują Szafarze Nadzwyczajni i pracownicy parafialni). Z tyłu kościoła można nabyć emblematy na Uroczystość Bożego Ciała. Dochód przeznaczony będzie na rekolekcje Dzieci Maryi.

‣ Piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 23- 25 czerwca. Koszt 150 zł. Szczegółowe informacje u ks. Andrzeja. Zapisy wraz z wpłatą przyjmowane są w Kancelarii do 15 czerwca (podajemy pesel, adres i nr telefonu). Przyjmowane są też zapisy na wyjazd autokarowy na Jasną Górę, który odbędzie się 25 czerwca. Przy zapisie podajemy adres, pesel, numer telefonu oraz wpłacamy 30 zł. Nie przyjmujemy zgłoszeń telefonicznych.