Ks. Jerzy Nowak

Proboszcz

Urodzony 09.12.1955 w Świętochłowicach, Święcenia kapłańskie 08.04.1982 Katowice, mgr lic. teologii, proboszcz.


Pełnił posługę wikarego w następujących parafiach:

1. Św. Krzyża w Siemianowicach Śląskich
2. Św. Wojciecha w Radzionkowie
3. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Bytomiu
4. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chorzowie Batorym
5. Od Września 1993 roku Proboszcz w parafii św. Barbary w Bykowinie.

KS. Bogdan Michalski

Wikary

Urodzony 9.10.1966 roku w Rybniku, święcenia kapłańskie przyjął 16.05.1998 roku w Katowicach .


Pełnił posługę wikarego w następujących parafiach:

1. Narodzenia NMP w Pszowie
2. NSPJ w Czerwionce
3. Św. Józefa w Piekarach Śląskich
4. NSPJ w Brzezinach Śląskich
5. Św. Jana Sarkandra w Bełku

 

KS. Andrzej Kubat

Wikary


Urodzony 23.08.1968 roku w Chorzowie, święcenia kapłańskie przyjął 13.05.1995 roku w Katowicach.


Pełnił posługę wikarego w następujących parafiach:

1. św. Michała Archanioła w Ornotowicach
2. św. Piusa X w Rudzie Śląskiej 3. Podwyższenia Krzyża Świętego Żory – Rój
4. św. Józefa w Rudzie Śląskiej
5. Królowej Różańca Świętego w Łaziskach

Były Proboszcz

KS. Henryk Stegman

1985-1993

Urodził się 12 lutego 1950 w Szopienicach, w rodzinie Jana, i Anny z domu Kołodziej. Do szkoły podstawowej Henryk Stegmann uczęszczał w Szopienicach i Nikiszowcu, średnie wykształcenie zdobył w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Sosnowcu. W 1968 roku wstąpił do Śląskiego Seminarium Duchownego w Krakowie. Po czwartym roku studiów, od 10 sierpnia 1972 – 10 czerwca 1973 odbył staż pracy fizycznej do czego zobowiązywały władze państwowe. Wraz z kolegami mieszkał wówczas na terenie parafii Wniebowzięcia NMP w Katowicach i pracował w Zakładach Metalowych w Katowicach Załężu. Święceń kapłańskich udzielił mu ksiądz biskup ordynariusz Herbert Bednorz w Wielki Czwartek 27 marca 1975 w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Po święceniach pracował jako wikary w parafii św. Jana Chrzciciela w Tychach (1 maja 1975 – 18 sierpnia 1978), św. Trójcy w Kochłowicach (19 sierpnia 1978 – 30 sierpnia 1981), NMP Królowej Polski w Czechowicach (31 sierpnia 1981 – 21 maja 1983) i Serca Jezusowego w Bykowinie (od 22 maja 1983). 20 czerwca 1984 został mianowany administratorem, a 31 stycznia 1985 proboszczem nowo powstałej w Bykowinie parafii św. Barbary. Jako administrator wybudował kaplice a następnie Dom Katechetyczny. Po przebytym zawale serca 25 maja 1993 i rekonwalescencji został skierowany do tymczasowej parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Kalwarii, następnie mianowany proboszczem parafii św. Maksymiliana Kolbego w Gardawicach. Zmarł 4 grudnia 1998 w szpitalu w Mikołowie. Pogrzeb jego odbył się 9 grudnia 1998 w Gardawicach, na tamtejszym cmentarzu.

Byli Duszpasterze

KS. Łukasz Nawrot

2012 – 2016 roku

Ks. Arkadiusz Sitko

2012 – 2016 roku

śp. ks. rezydent Zygfryd Wieleba

2005 – 2015 roku +

KS. Grzegorz Stencel

2010 – 2012 roku

KS. Rudolf Reszka

2009 – 2012 roku

ks. Kazimierz Cichoń

2007 – 2010 roku

ks. Stefan Michał

2006 – 2009 roku

ks. Dariusz Grodoń

2004 – 2007 roku

ks. Adam Kępowicz

2004 – 2005 roku

ks. Leszek Swoboda

2003 – 2006 roku

ks. Ireneusz Kliche

2002 – 2004 roku

ks. Krzysztof Szymański

2002 – 2004 roku

ks. Marek Macewicz

2002 – 2004 roku

ks. Bogusław Sieka

2000 – 2002 roku

śp. ks. Andrzej Kaczmarek

1999 – 2002 roku +

ks. Marek Blinda

1998 – 2000 roku

ks. Piotr Szwiec

1997 – 1998 roku

ks. Roman Woźniak

1994 – 1997 roku

ks. Edward Chmiel

1993 – 1997 roku