29 listopada – 6 grudnia 2020 r.

Opublikowane

Dziś I Niedziela Adwentu, którą pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy” rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Obchodzimy ją jako Niedzielę Trzeźwości. O g. 16.30 zapraszamy na Nieszpory adwentowe.

W związku z pandemią nie będzie w kościele Rorat dla dzieci. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszy roratniej online z parafii św. Rodziny w Piekarach Śląskich o godz. 6.45 lub z parafii św. Bartłomieja w Bieruniu o godz. 18.00. Linki do tych transmisji znajdują się na stronie holyweek.pl.

W poniedziałek przypada Święto św. Andrzeja, Apostoła.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o g. 8.00 Msza Św. w int. kapłanów, a o g. 17.00 mo-dlitwa różańcowa o nowe powołania kapłańskie. W piątek 4 grud-nia przypada Wspomnienie św. Barbary, dz. i męcz., patronki górników, a także archidiecezji i parafii. O g. 11.00 serdecznie zapraszamy na uroczystą koncelebrowaną Mszę Św. barbórkową. O g.18.00 Msza Św. do NSPJ w int. czcicieli oraz w int. dzieci wczesno komunijnych. Tego dnia nie będzie Mszy Św. o g.8.00, a Kancelaria będzie nieczynna. W sobotę o g. 7.30 zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, a o g. 8.00 na Mszę Św. w int. Róż Różań-cowych.

W przyszłą niedzielę obchodzimy w naszej parafii odpust ku czci św. Barbary. O g. 9.30 Sumę odpustową w int. parafian i Słowo Boże wygłosi o. superior Waldemar Janecki OMI. Te-go dnia przed kościołem Grupa misyjna przeprowadzi zbiórkę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Z tyłu kościoła u ministrantów można nabyć opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Caritas (ofiara minimalna za dużą świecę to 12 zł, a za małą 5 zł.). W tygodniu opłatki i świece do nabycia w Kancelarii.

U ministrantów są także do nabycia kalendarze parafialne na rok 2021. Cena 15 zł. Dochód przeznaczony będzie na cele ministranckie.

Kategorie: Ogłoszenia