26 MARCA 2023

Opublikowane

Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne, które prowadzi o. Feliks Rachwalik OFM. Życzymy Mu światła Ducha Świętego na czas głoszenia Słowa Bożego. Dziś o godzinie 18.00 nauka stanowa dla mężczyzn. Jutro i we wtorek rano modlitwa różańcowa, a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo dla małżeństw z odnowieniem małżeńskich przyrzeczeń. We wtorek o 19.30 zgromadzimy się na cmentarzu parafii NSPJ, by objąć modlitwą zmarłych parafian spoczywających na tamtym i innych cmentarzach. W ostatnim dniu rekolekcji na godzinę 9.30 zapraszamy na Mszę św. chorych i starszych, którzy będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia. Prosimy rodziny, by pomogły seniorom dotrzeć do kościoła. W środę na Mszach św. zostanie zebrana kolekta na potrzeby klasztoru franciszkańskiego w Chorzowie. Ojciec Feliks rozprowadza też dewocjonalia pochodzące z Ziemi Świętej, a dziś można nabyć artykuły religijne podczas parafialnego, przedświątecznego kiermaszu. Plan rekolekcji jest umieszczony w gablotce i gazetce parafialnej.

Dziś podczas Mszy św. o godzinie 14.00 w katowickiej Katedrze nasi trzej parafianie – panowie: Bogusław, Dawid i Paweł – zostaną ustanowieni przez Arcybiskupa Wiktora nadzwyczajnymi szafarzami Komunii św. Otaczamy ich naszą modlitwą i gratulujemy przyjęcia zaszczytnej posługi. Nowi szafarze od przyszłej niedzieli rozpoczną posługę w naszym kościele i wśród chorych parafian.

O 16.15 Gorzkie Żale i kazanie pasyjne.

W piątek Droga Krzyżowa ulicami Bykowiny. Początek i pierwsze siedem stacji w kościele NSPJ na Starej Bykowinie o godzinie 19.00, następnie przejście z zapalonymi świecami do naszego kościoła ulicami: Stwosza, Krętą, Boczną, Korfantego, Gwarecką, Zgrzebnioka i dokończenie rozważań
w naszym kościele.

W pierwszą sobotę po porannej Mszy św. omówienie dla członków Żywego Różańca intencji papieskiej. Od godziny 9.00 przedświąteczne odwiedziny chorych, których do czwartku prosimy zgłosić w kancelarii. O 15.00 w kościele pierwsza spowiedź św. dla dzieci przygotowujących się do wczesnej Komunii św.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Błogosławienie palm podczas każdej Mszy św., a podczas Mszy św. o godzinie 11.00 procesja z palmami wokół kościoła. Będzie możliwość nabycia palm u ministrantów. Zachęcamy, by na ostatni moment nie odkładać świątecznej spowiedzi św.

Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na naszą parafię. Za tydzień kolekta na świąteczny wystrój naszego kościoła, a przed kościołem zbiórka na pomoc świadczoną przez parafialną Caritas dla naszych ubogich parafian.

W zakrystii i kancelarii można nabyć Paschaliki – wielkanocne świece Caritas w cenie 9 i 16 PLN.

W ramach prowadzonej przez Caritas Polska akcji Paczka dla Ukrainy zachęcamy, by do wystawionych w kaplicy kartonów składać artykuły spożywczo-higieniczne. Ich lista wywieszona jest w gablotce.

Bardzo dziękujemy naszym Parafiankom, które zadbały w tym tygodniu o czystość okien w kościele.

Prosimy, by przy zewnętrznej figurce Matki Bożej nie składać zniczy nagrobnych.

W sobotę o 15.00 Wielkopostny Dzień Skupienia dla niewidomych i słabowidzących oraz ich opiekunów w kościele w Nowym Bytomiu.

Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, Gościa Ekstra w cenie 14 PLN opisującego relikwie Męki Pańskiej i gazetkę parafialną za symboliczną złotówkę.


Kategorie: Ogłoszenia