16 Grudnia – 23 Grudnia 2018

‣ Dziś III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości (Gaudete). Kolekta specjalna przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za energię elektryczną (za kościół i salki) na łączną kwotę 6.800 zł. oraz za gaz wysokości 2.150 zł. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. O g.16.30 zapraszamy na nieszpory adwentowe.

‣ Zapraszamy dzieci na Msze Św. roratnie: od poniedziałku do piątku o g. 18.00, a w sobotę o g. 8.00.

‣ W tym tygodniu przypada III – ci piątek miesiąca. O g.15.00 zapraszamy na Mszę Św. oraz nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

‣ Również w piątek o g.17.00 w salkach odbędzie się nauka przed chrztem, który zostanie udzielony 26 grudnia. Nauka obowią-zuje także rodziców i chrzestnych pragnących ochrzcić dzieci w styczniu.

‣ W sobotę (22.XII.) odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych parafian. Zapisy przyjmowane są w Kancelarii do 20 grudnia.

‣ Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, przeżyjmy je pojednani z Bogiem w sakramencie pokuty. Spowiedź w sobotę od g. 16.00, a w niedzielę pół godziny przed każdą Mszą Św. Nie spowiadamy w czasie Mszy Św. W Wigilię spowiedź od g. 9.00 do 16.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.

‣ Dziś (w niedzielę) Młodzież oazowa i Dzieci Maryi zapraszają na młodzieżowe ciacho, które można zakupić po Mszy świętej w salkach (sprzedaż do ostatniego kawałka). Dodatkowo można nabyć ręcznie robione stroiki i inne ozdoby świąteczne. Dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie letnich rekolekcji naszej młodzieży. Natomiast u ministrantów można nabyć opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Caritas (ofiara minimalna za dużą świecę to 12 zł, a za małą 5zł). W tygodniu świece i opłatki do nabycia w Kancelarii.

‣ Odwiedziny duszpasterskie – kolędę – rozpoczniemy 28 grudnia. Plan kolędy znajduje się na stronie internetowej oraz w gablotce.

‣ Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce do Lourdes. Pielgrzymkę zaplanowano w dniach 5-13.05.2019 r. Więcej informacji oraz zapisy w Biurze Podróży PL TRAVEL. Plan pielgrzymki wraz z adresem i numerem telefonu biura znajduje się w gablotce.