24 Marca 2019 – 31 Marca 2019

‣ Dziś III Niedziela Wielkiego Postu; kolekta specjalna przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za energię elektryczną i gaz wysokości 8.500 zł. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. O g. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

‣ W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

‣ W piątek o g. 17.15 zapraszamy na Drogę Krzyżową. W Kancelarii oraz zakrystii przyjmowane są zalecki za zmarłych, w intencji których będziemy modlić się w czasie Drogi Krzyżowej. Przypominamy, że spowiedź święta rozpoczyna się pół godziny przed nabożeństwami i Mszami Świętymi. W czasie celebracji nie spowiadamy.

‣ W sobotę o g. 9.00 do I spowiedzi św. przystąpią dzieci wczesno i pierwszo komunijne.

‣ Za tydzień IV Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare). Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji – wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego.

‣ W przedsionku kościoła ( a w tygodniu w Kancelarii ) są do nabycia „Paschaliki” rozprowadzane w ramach akcji – Wielkanocne Dzieło Caritas. Ofiara minimalna 6 zł.

‣ Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorie oraz m.in. Dubrownika i Splitu, z odpoczynkiem nad Adriatykiem (bez nocnych przejazdów) w terminie 17-26 września br. Koszt 380 euro + 850 zł. Zapisy w Kancelarii (adres, pesel, nr telefonu) wraz z wpłatą zaliczki 200zł.

‣ 5 kwietnia z parafii NSPJ na Starej Bykowinie wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Do wyboru będą dwie trasy: czerwona św. Anny 26 km i trasa niebieska św. Szarbela 41 km. Zapisy odbywają się na stronie internetowej www.edk.org.pl lub w dniu wydarzenia w parafii NSPJ. Droga Krzyżowa rozpocznie się o g. 19.00. Więcej informacji na plakacie.